Tuesday, December 20, 2016

LOETUD "Armastuse lugu" Erich Segal, ehk armastus on see...

Armastuse lugu/ Love Story (1970)
Erich Segal
Tammerraamat, 2016
Tõlkinud Katrin Kiik

Tutvustus

Erich Segali „Armastuse lugu” on olnud läbi aegade suur bestseller: oma rekordilise kogutiraažiga püsis see kaua Ameerika (ja Euroopa) raamatuturu läbimüüginimekirjade eesotsas. Romaan, mis on tõlgitud paljudesse keeltesse ja vändatud samanimeliseks filmiks, kujutas endast omamoodi vastukaalu nn moodsale kirjandusele, ravitsedes pornograafiast ja brutaalsusest väsinud publikut kahe noore inimese siira armastuse magusvalusa looga.

Võiks öelda, et eelkõige oli seda raamatut huvitav lugeda tema lihtsuse tõttu. Leidsin ennast mitmel korral mõttelt, et põhikoolis oleks see raamat mulle kangesti meeldinud. Nüüd lugesin ja mõtlesin, et sellel lool pole mitte mingisugust sügavust. No jah, ka autor ise on öelnud, et kärpis raamatust kõik, mis tundus talle üleliigsena. Kogu raamatu peale, mida pole tõesti palju, on mainitud ainult kolme värvi. Ka seda värvide mainimist pidas Segal hiljem üleliigseks. 

Nagu pealkiri ütleb, on tegu armastusromaaniga. Peategelasteks on Oliver ja Jennifer, kes armuvad ning põhimõtteliselt kirjeldatakse raamatus nende elu. Päris esimesel leheküljel saab lugeja muidugi teada, et Jenniferil jääb see elu ikka väga lühikeseks. Ja ega seal muud ei olegi. Tutvume küll ka peategelaste perekondadega, eriti nende isadega, kuid kogu see info jääb kuidagi pealiskaudseks ja teisejärguliseks.

Üldiselt on tegu aga ajale võrdlemisi hästi vastu pidanud raamatuga. Meeldis ta noortele lugejatele üle 40 aasta tagasi ja meeldib ka praegu. Paljud on hoopis üllatunud, et sellise raamatu ilmumisaastaks on lausa 1970.aasta.

GRH: 3/5 (3.6)


No comments:

Post a Comment