Monday, November 14, 2016

LOETUD "Harry Potter and the Prisoner of Azkaban" J. K. Rowling, ehk tagasi võlukunstimaailma

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (1999)
J. K. Rowling
Bloomsbury Publishing

Tutvustus (kuigi see raamat vast seda ei vaja)

Harry Potter, along with his best friends, Ron and Hermione, is about to start his third year at Hogwarts School of Witchcraft and Wizardry. Harry can't wait to get back to school after the summer holidays. (Who wouldn't if they lived with the horrible Dursleys?) But when Harry gets to Hogwarts, the atmosphere is tense. There's an escaped mass murderer on the loose, and the sinister prison guards of Azkaban have been called in to guard the school...

harrypotter.wikia.com
See aasta on Rowlingu ja Harry Potteri maailma jaoks oluline. Seetõttu otsustasin juba selle aasta alguses, et pean üle lugema kõik Potteri raamatud. Seekord otsustasin seda teha inglise keeles, sest on aeg! Muud Rowlingu raamatud (ka Galbraith'i pseudonüümi all välja antud) lugesin läbi just originaal keeles ja nüüd jõudis kätte ka Potteri kord :P

Esimest korda puutusin selle võluriga kokku millalgi 2000.-2001. aastal. Tuttava soovitus viis raamatukokku ja sealt edasi juba võlukunstimaailma. Sellest maailmast pole ma tänaseni päris minema pääsenud. Lugesin läbi kõik, mis saada oli. Tellisin ette uusi raamatuid, vaatasin filme. Lõpuks lugesin isegi fanfic'e ja kirjutasin mõne ka ise.

Nüüd, pea 16 aastat hiljem, ei ole nende raamatute võlukunst kuhugi kadunud. Kas olen mina liiga harjunud noortekaid lugema, või on need tõesti nii laste kui ka täiskasvanute raamatud. Igatahes, on need raamatud ikka veel vaimustavad.

See konkreetne raamat on minu jaoks küllaltki oluline. Ta pole mu lemmik - see au kuulub järgmisele - aga just selles raamatus astub lavale minu lemmik tegelane, kelle saatus järgnevates raamatutes mind lausa pisarateni viis. SIRIUS BLACK ON ABSOLUTELY FABULOUS!!!!
Kolmas Potteri raamat on kuidagi rahulikum - nö vaikus enne tormi. Ei ole otsest ohtu Voldemordilt ja kuigi algul võib arvata, et Harry elu on taaskord ohus, on tõde hoopis teine. See raamat valmistab ette süngemat tulevikku ja eesseisvaid võitlusi.

Nüüd pean veel ainult ülejäänud raamatud läbi saama ja fantastilisi elukaid vaatama minema :P

GRH: 5/5 (4.51)

No comments:

Post a Comment