Thursday, October 27, 2016

LOETUD "Külmakaksikud" S. K. Tremayne, ehk pisike pettumus

Külmakaksikud/ The Ice Twins (2015)
S. K. Tremayne
Pegasus, 2016
Tõlkinud Tanel Veske

Tutvustus

Üks Sarah’ kaksiktütardest hukkub õnnetuses – kuid kas ta saab olla päris kindel selles, kumb neist?

Aasta pärast seda, kui üks nende identsetest kaksiktütardest, Lydia, on õnnetult surma saanud, kolivad Angus ja Sarah Moorcraft väikesele Šoti saarele, mille Angus on oma vanaemalt pärinud. Nad loodavad seal oma kildudeks varisenud elu uuesti alustada. Kui aga nende ellujäänud tütar Kirstie hakkab väitma, et vanemad on eksinud ja hoopis tema on Lydia, seisavad Angus ja Sarah silmitsi järjekordse raske katsumusega. Talve lähenedes peab Angus saarelt ära sõitma ning Sarah jääb kõledale saarele omapäi koos tütrega, kelle küsitav identiteet toob ikka ja jälle esile painava küsimuse: mis tol saatuslikul päeval siis ikkagi juhtus?


Üle pika aja sattus minu kätte nö menuk, mis mulle kohe üldse ei meeldinud. Sain lõpuks aru, et žanr psühholoogiline thriller pole minu jaoks. Pinevad olukorrad, tegevuse aeglane edasiminek ja üleüldine ühe koha peal tammumine pole mulle piisavalt huvipakkuvad. Olen nähtavasti lugenud liiga palju kiiresti areneva sündmustikuga raamatuid, sest selles raamatus esinev stiil lihtsalt ei sobinud mulle. 

Ma ei ütle, et tegu on halva raamatuga. Ta pidi ju kellelegi meeldima, et üldse menukiks saada. Stiililt on kõik ok. Ei saa ka öelda, et kõik oli halvasti. Šotima looduse ja mere kirjeldused olid lummavad ja viisid kaasa väikesele rännakule. Abiks olid ka raamatus leiduvad fotod. 

Raamatu põhjal on valmimas ka film, mida ma isegi tahaks näha. Kui mulle raamat ei meeldinud, siis ei saa ju juhtuda, et film veel vähem meeldib, Äkki juhtub hoopis see, et film meeldib rohkem kui raamat.

Siinkohal tahaksin vabandust paluda kõigilt, kellele see raamat ja žanr meeldivad, loodan, et liiga ei teinud. Igaühele oma, eks? 

GRH: 2/5 (3.69)

No comments:

Post a Comment