Sunday, October 16, 2016

LOETUD "Howl's Moving Castle" Diana Wynne Jones, ehk üllatus

Howl’s Moving Castle
Diana Wynne Jones
Harper Collins Children’s Books; 2009

Tutvustus:
"How about making a bargain with me?" said the demon. "I'll break your spell if you agree to break this contact I'm under."

In the land of Ingary, where seven-league boots and cloaks of invisibility really exist, Sophie Hatter attracts the unwelcome attention of the Witch of the Waste, who puts a curse on her. Determined to make the best of things, Sophie travels to the one place where she might get help - the moving castle which hovers on the nearby hills.

But the castle belongs to the dreaded Wizard Howl whose appetite, they say, is satisfied only by the hearts of young girls...

Minu sõber luges seda raamatut ja mu esimene mõte oli: “Kas tõesti?...”. Arvan, et kuni tolle hetkeni olin ka mina üks neist, kelle jaoks  tähendas pealkiri „Howli liikuv kindlus“ eelkõige just Hayao Miyazaki  loodud anime maailma. Hetkeks lõi see avastus mu ehk rööpast välja, kuid sain sellest kiiresti üle. Leidsin, et see, mis oli aluseks Miyazaki võlukunstile, pidi kindlasti olema vähemalt sama vaimustav. Nüüd, kui raamat on läbi, pean tunnistama, et jäin sellega täitsa rahule.  Peaksin siiski mainima, et iseendalegi üllatuseks meeldis mulle see kord film ehk veidi rohkem. Imesid juhtub ja kõik filmid ei olegi raamatutest kehvemad!

Goodreadsis on see raamat märgitud sarja esimeseks. Samas olen veidi kahtleval seisukohal, kas ma ikka loen seda sarja edasi. Üheks minu kõhkluste põhjuseks on ehk see, et järgnevad osad ei ole otseselt selle osaga seotud. Tegevus peaks küll toimuma samas maailmas, kuid korduvaid tegelasi on väga vähe.  Pean selle üle veel järele mõtlema…


GRH: 4/5 (4.3)

No comments:

Post a Comment