Wednesday, September 14, 2016

LOETUD "Amulett 2: Kivivardja needus" Kazu Kibuishi

Amulett 2: Kivivardja needus/
Kazu Kibuishi
Pikoprint; 2016

Kirjeldus
Emily ja Navini ema on endiselt arahnopodi mürgist koomas. Abi leiab vaid ühest paigast: Kanalisest, rahvarohkest ja imeilusast koskede linnast. Ent kui Em, tema vend, Miskit ja ülejäänud robotmeeskond jõuavad kõndiva majaga linna, taipavad nad kähku, et otsida abi tähendab otsida tüli... ohtlikku tüli.
Haldjakuninga poeg Trellis on neil endiselt kannul ja salapärane rebane Leon Punahabe tuleb neile appi. Ta pakub, et viib Emi raskele retkele Deemonipea mäele, kust leida vastumürki. Miskit ei usalda teda, Navin ei taha jääda maha ja kõige raskem on Emily olukord: tema peab päästma valla amuleti väe, jäädes samas iseendaks!
Tegu on siis "Amuleti" koomiksi/graafilise romaani teise osaga. Ootama pidin ma seda kaua, sest leidub inimesi, kes ei suuda raamatukogu tähtaegadest kinni pidada. Kui ta aga minu käes oli, siis loetud sai ta väga kiiresti. 
Olen koomiksite fänn, kuigi tunduvalt rohkem harjunud mangade lugemisega. Kipun ka lääne koomikseid esimese ropsuga tagantpoolt alustama ja vahepeal on värvilised pildid veidi häirivad. 
Selle konkreetse loo kohta pole mul midagi halba öelda. Mõnus seiklusjutt, kuigi mõeldud pigem noorematele koolilastele. Kohati tundus seetõttu ka veidi liiga naiivsena, aga seda ei saa küll puuduseks lugeda. Olen vist lihtsalt juba liiga vana (oh õudust!!!).

No comments:

Post a Comment