Monday, August 29, 2016

LOETUD "Troonide mäng. Esimene raamat" George R. R. Martin, ehk ma polegi imelik

Troonide mäng. Esimene raamat/ Game of Thrones (1996)
George R. R. Martin
Varrak, 2006
Tõlkinud Mario Kivistik

Tutvustus:

Fantaasiasarja esimese osa esimene raamat jutustab loo reetmisest, ahnusest ja Seitsme kuningriigi ühtsust ohustavast sõjast. R. R. Martin on loonud tõeliselt eepilise teose, kus tegutsevad meeldejäävad tegelased, põrkuvad nende huvid ja möllavad kired. 
Tegevus toimub muinasjutulises maailmas, mis on juba üle 8000 aasta lahingutes ja katastroofides kannatanud. Raamat räägib meile meestest ja naistest, kes on segatud surmatoovatesse konfliktidesse ning kohutavast pärandist, mis nad oma lastele jätavad. Troonimängus on vaid kaks võimalust: sa kas võidad või sured. Ja kibedas külmas, Müüri taga asuvatel elututel maadel  kogub jõudu kohutav talv, kus teised –need, kes pole veel surnud ja need, kes pole veel sündinud – on valmis inimeste valdustesse tungima. 
Troonimängu peetakse üheks parimaks viimastel aastatel kirjutatud fantaasiaraamatuks ning seda on palju võrreldud ka Tolkieni “Sõrmuste isandaga”.

 Ma olen selle sarja lugemist vältinud juba mitu aastat. Kõik ümberringi rääkisid sellest ja mina ei teinud kuidagi lugemisega algust. Kartsin kõige rohkem ehk seda, et äkki mulle need raamatud ei meeldi. Asjatu hirm, olen väga rahul, et alustasin seda teekonda ja loodan, et see ei lõppe niipea. 

Martin on loonud põneva maailma ja tegelased, kelle elu ja saatus köidavad ja ei lasegi enam lahti. Starkid, Lannisterid, Baratheonid, Tragaryenid.....kõik need perekonnad oma huvide, vihkamiste, armastuste ja saladustega. Ma pole juba ammu lugenud sarja, milla kohta võib öelda, et see neelas mind endasse, kuid tundub, et nüüd ei näe mind nii pea....Westeros ootab avastamist :P

No comments:

Post a Comment