Thursday, August 4, 2016

LOETUD "Cold Granite" Stuart MacBride, ehk I'M IN LOVE

Cold Granite
Stuart MacBride
Harper; 2011

Tutvustus:
It's  DS Logan McRae's first day back on the job after a year off on the sick, and it couldn't get much worse. Three-year-old David Reid's body is discovered in  a ditch; strangled, mutilated and a long time dead. And he's only the first. There's a serial killer stalking the Granite City and the local media are baying for blood.
Soon the dead are piling up in the morgue almost as fast ast the snow on the streets, and Logan knows time is running out. More children are going missing. More are going to die. If Logan isn't careful, he could end up joining them

Ma pole juba ammu ühtegi krimkat nii suure naudinguga lugenud. Kasvasin vist mingil hetkel enamikust selle žanri esindajatest lihtsalt välja ning pean tikutulega otsima raamatut, mis mind tõesti köidaks. Stuart MacBride'i DS Logan McRae'i sarja esimene raamat sai selle kolossaalse ülesandega hakkama. Ja seda lausa mängleva kergusega.
Tegevuskohaks on Aberdeen ning seda on enamasti kirjeldatud üsna külma ja kõledana. DS Logan McRae on esimest päeva tööl tagasi ning kohe määratakse ta uurima lapse mõrvajuhtumit, mis peagi aga kasvab mitme lapse kadumisega äärmiselt suureks meediatsirkuseks. Vürtsi lisab peategelase mineviku varjud; endine ja võimalik tulevane armastus; tüütu ajakirjanik, kes teab liiga palju ja palju muud toredat :D
MacBride kirjutab huvitavalt ja kaasahaaravalt. Tema tegelased võivad küll algul tunduda pealiskaudsetena, kuid nad teevad raamatu jooksul läbi päris korraliku arengu. Kuna sarjas on praeguseks ilmunud 10 raamatut, siis võib seda arengut veelgi tulla. Pean tunnistama, et see pole raamat hellahingelistele, kuritegude ja kuriteopaikade kirjeldused on grotesksed ja kohati liigagi konkreetsed. Aga see kõik ei võta midagi raamatult üldiselt.
Soovitusena lisaksin, et tasub käepärast hoida midagi tarka, näiteks internetiühendust. Raamatus on suur koht briti politseisüsteemil ja hierarhial, millest arusaamine võtab veidi aega.

No comments:

Post a Comment