Saturday, July 16, 2016

LOETUD: "The Trials of Apollo: The Hidden Oracle" Rick Riordan, ehk "Bacon Is Good!"

The Trials of Apollo: The Hidden Oracle
Rick Riordan
Puffin Books, 2016

Tutvustus Goodreads'is:
How do you punish an immortal?

By making him human.

After angering his father Zeus, the god Apollo is cast down from Olympus. Weak and disorientated, he lands in New York City as a regular teenage boy. Now, without his godly powers, the four-thousand-year-old deity must learn to survive in the modern world until he can somehow find a way to regain Zeus's favour.

But Apollo has many enemies - gods, monsters and mortals who would love to see the former Olympian permanently destroyed. Apollo needs help, and he can think of only one place to go . . . an enclave of modern demigods known as Camp Half-Blood.

Ma armastan Riordani raamatuid, kuigi paari viimase puhul oli mul tunne, et maagia hakkab otsa lõppema. Seetõttu alustasin selle raamatu lugemist ettevaatlikult. Minu hirm asendus aga peagi rõõmuga taaskohtumise üle. Uute tegelaste kõrval saab näha ka juba varasemast tuttavaid kangelasi, jumalaid ja mütoloogilisi olendeid. Tundub, et härra Riordan on saanud ühe korraliku power-up’i ning jätkab veel vähemalt viie raamatu vältel oma andunud fännide rõõmustamist.

Veidi uuenduslikku hõngu lisab ka Riordani tavapärase mudeli muutmine. Kui varem oli peategelaseks pooljumalast kangelane, siis selle sarja puhul on ohjad jumala käes, kes aga polegi enam jumal. Nagu sarja pealkiri ütleb, on meespeaosatäitjaks Apollo, kes aga karistuseks heidetakse välja Olymposelt ja muudetakse tavaliseks surelikuks teismeliseks. Kusjuures, nimi mida see noormees kandma hakkab, ei avalda endisele jumalale sugugi muljet. Raamatu lõpuks saame teada, et surelikuks peaks meie uus kangelane jääma viienda raamatuni.

Kes on varem lugenud Riordanit, siis teab, milline on selle raamatu stiil. Lugemine on lihtne ja kerge. Pea igal leheküljel leiab LOL momente.
Raamatu sain läbi kahe päevaga ja lõpetades olin täis positiivset energiat. Riordan lihtsalt mõjub mulle nii :D


GRH: 5/5 (4.41)

No comments:

Post a Comment