Wednesday, June 15, 2016

Algus, ehk kuidas ma püüdsin kinni kaks uut raamatut....ja ei kavatsegi neist lahti lasta. Lühidalt ka liiga suurest nimekirjast


Tahaksin öelda teretulemast kahele uuele sõbrale. MA SAIN VEEL RAAMATUID!!! *_*. Vahest tasub ikka raamatukogus ka lihtsalt niisama käia. Läksin kohale, kuigi polnud üldse plaanis seda teha ja kohe kindlasti ei kavatsenud midagi uut laenutada. Aga näe, sõber pakkus, et kas ma mahakantud raamatutele uut kodu ei sooviks pakkuda. Ja nagu ikka, ei saanud ma ei öelda. Vaesed raamatud olid nii kurvad ja üksikud, vajasid hädasti uut kodu ja uusi sõpru. Mul neid uusi sõpru jagub ja uued elanikud on juba leidnud mugava koha teiste raamatute seas.Esimeseks uustulnukaks on kirjastuse Kunst poolt 1997.aastal välja antud "Jaapani legendid", autoriks/koostajaks Richard Gordon Smith. See raamat on mul veel lugemata, aga läheb kohe suure rutuga minu väga väga väga pikka to-read nimekirja. Millal ma küll temani jõuan - see küsimus on parem vastuseta jätta. Raamatu kujundus on kena ja kuigi see on natuke räsida saanud, ei muuda see teda vähem huvipakkuvaks. Eks jõuab millalgi kätte ka tema tähetund. Loodetavasti veel selle aastanumbri sees.


Teine raamat on mul juba vana tuttav: Villy Sorenseni "Ragnarok". Põhjala mütoloogia on miski, mille vastu viimase paari aasta jooksul väga suurt huvi olen hakanud tundma. Suureks mõjutajaks on vast popkultuur ja eriti MARVEL'i filmid (Tom Hiddleston on kuum!!!!!). Seda raamatut lugesin vist eelmisel aastal. Goodreadsis sai seda hinnatud 5 punktiga ning olin lugemist lõpetades igati rahul. Ja ka sel aastal pole skandinaavia mütoloogia kuhugi kadunud - Riordani Magnus Chase'i esimene raamat oli super ja hetkel on juba pikemat aega pooleli Joanne M. Harrise "The Gospel of Loki". Loodan südamest, et saan sellega varsti ühele poole.Eilse päevaga võib siiski rahule jääda. Iga päev, kui saan oma riiulile uue raamatu või paar, on hea päev. Isegi kui mul tegelikult pole riiulitel enam raamatute jaoks ruumi. Vahest, väga harva, tuleb küll mõte mõni raamat kas ära anda, annetada raamatukogule või maha müüa, aga ma lihtsalt ei suuda seda teha. Sellepärast minu lugemisnimekiri aina kasvab, raamatukogust olen laenutanud terve hunniku (ja laenutan aina juurde), ostan koju aina uut kraami ja ei jõua õieti lugeda ei raamatukogu raamatuid ega ka isiklikke soetusi. Kirjastajad võiksid millalgi veidi pausi pidada, ei ole vaja nii palju uusi raamatuid, andke mulle aega vanad läbi lugeda. Või veel parem, tekitage nädalasse paar lisapäeva ainult lugemiseks. Ei ole lastele seda viiendat vaheaega vaja, andke parem raamatusõpradele üks pikem - nädala pikkune - lugemispüha!!!!


No comments:

Post a Comment